З початку російського вторгнення в місті Вадима Бойченка загинуло близько 22 000 людей
- allukrainian union
- 14 бер. 2024 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 2 бер.

Наша організація організувала поїздку мера Маріуполя до Великої Британії, організувала для нього низку зустрічей із членами парламенту в Карлтон-клубі, з Генеральним прокурором Великої Британії, з мерами Ліверпуля й Манчестера, з баронесою Мейєр

Під час заходу, про який не було оголошено заздалегідь з міркувань безпеки, Вадим Бойченко, очільник Маріуполя, зустрівся з громадськими діячами, депутатами міської ради та членами української громади міста на прийомі в ратуші.
Маріуполь – місто на північному узбережжі Азовського моря, яке зазнало найбільших руйнувань з моменту вторгнення Росії в Україну. За оцінками, загинуло 22 000 цивільних осіб, а 90% інфраструктури міста було пошкоджено. У Маріуполі розташовувався пологовий будинок №3, де 9 березня під час обстрілу загинуло четверо людей. Сьогодні півмільйонне місто скоротилося до 120 000 мешканців, які намагаються вижити.
Саме завдяки меру Банбері поїздка до Великої Британії стала можливою. Мер Бойченко, як і всі українці в охопленій війною країні, перебуває в умовах воєнного стану. Запрошення відвідати Банбері від нашого мера, радника Фіаза Ахмеда, стало підставою для надання меру Бойченку виїзної візи. Після цього він мав вирушити до Польщі, щоб отримати британську візу й сісти на літак сюди.
На вчорашньому прийомі мер Бойченко розповів про те, яким був Маріуполь до війни, та поділився своїм баченням відбудованого міста, коли воно повернеться під контроль України. Наразі мер мешкає у вигнанні в Дніпрі, за 200 миль на північ від Маріуполя. Разом із командою архітекторів він працює над проєктом під назвою «Відроджений Маріуполь».
"Ми формуємо їх прямо зараз. Ми вже сформували план, що має назву «План негайного реагування». Над ним працювали дев'ять місяців."

Радник Маллон сказав: «Я думаю, що ми були першими в країні, хто підняв український прапор на наш флагшток – він там і сьогодні. Ми пишаємося мешканцями Банбері, які об’єдналися в ці часи.
Будь-яка підтримка, яку ми можемо надати будь-кому з України, є надзвичайно важливою. Ми пройшли через Другу світову війну з Бліцом. Вони, мабуть, зараз переживають подібні речі. Жахливі, жахливі часи. Навіть якщо це маленька річ, але вона повертається в Україну – до людей у селах, містечках і містах – що ми у Великій Британії на 100% за ними. Це має бути добре».

Прийом завершився виконанням національного гімну України.

"Вадим Бойченко запропонував модель залучення іноземних інвестицій для реалізації проєктів з відродження Маріуполя під час зустрічі з баронесою Кетрін Майєр, Торговим представником Великої Британії в Україні, та Міністерством торгівлі Великої Британії."